Březost potvrzena

Konečně můžeme s pravdou ven :-) Naše Dorka je březí. Otcem prvního vrhu (-A-) v naší mladé chovatelské stanici bude Lars.

Středa

Na krytí jsme se s Dorčou vydali ve středu 25.4.2018 asi ve 3 ráno. Cesta do Polské Poznaně probíhala nadmíru příjemně a v 9:00 jsme již byli na místě. Tam na nás čekal Lars se svými páníky. Vše proběhlo vlastně velmi rychle. Nejdříve jsme se seznámili a přivítali s páníky a pak se vydali hledat vhodné místo, kde bychom spojení mohli provést … Lars je přece jen větší pes :-) Nakonec jsme ho našli a spojení se podařilo. Pro mě i pro Dorču to bylo poprvé a tak nevím kdo z nás dvou byl vyjukaný víc, ale počítám, že to byla Dorča. Spojení nakonec trvalo cca 25 minut a já celou dobu držel tu svoji vyklepanou slintající holku v objetí. Měli jsme možnost se aspoň anglicko-polsko-česky popovídat s majitelkou Blankou :-) byla to příjemná konverzace :-) Po ukončení spojení jsme se vydali k autům – Blanka s Nikolajem jeli do práce a my s Dorčou hledat ubytování.

Děkuji za EU a že už máme ceny roomingu jako když jsem do v ČR. Takže jsem s klidem mohl používat mobilní internet a přes Booking hledat ubytování. Vyšlo to už na podruhé :-) krapet jsem bojoval s parkováním, ale nakonec jsem našel super apartmán kousek od centra. Když jsme vyřídili formality a odnesli věci do pokoje, vydali jsme se prozkoumat okolí, vyvenčit a taky nakoupit nějaké to jídlo. Vše jsme zvládli na 1 s * :-). Byl jsem už tak unavený a říkal jsem si, že bych se mohl malinko prospat než dorazí Barča – měla přijet k půlnoci. Spaní se mi nepodařilo, ale i tak to příjemně uteklo. Dorča byla klidná a v pořádku. Po nějaké době konečně začala i pít a žrát tak se mi ulevilo. Půlnoc přišla rychleji než jsem čekal a mi na nádraží přijeli úplně přesně. Barča přiskočila do auta, kde ji hned začala Dorča vítat. Za pár minut jsme byli na pokoji a v posteli. Usnuli jsem jako by nás hodili do vody.

Čtvrtek

To jsme měli volno. Využili jsme ho na průzkum města Poznaně. Městem a celkově Polskem jsem byl velmi příjemně překvapen. Den jsme začali snídaní v hipsterské kavárně, kde si nás teda moc nevšímali, ale za to jídlo bylo vynikající :-)

Po snídaní jsme se vydali poznávat krásy města, ochutnat místní kuchyni a najít nějaké ty známky do našeho turistického deníku :-)

Počasí nám vyšlo přesně, protože jakmile jsme se dostali na apartmán začalo pršet :-) vydali jsme se tedy k odpočinku. Dorka si zalezla do kennely a my se šli dívat na notebooku na film. Když jsme dokoukali udělalo se zase hezky a tak jsme se šli projít jen po nejbližším okolí. Bohužel jsme se od Blanky dověděli, že musí druhý den pracovně do Gdaňsku a proto se na překrytí můžeme sejít buď v 7 ráno nebo večer … Zvolili jsme ráno a proto jsme raději vydali brzo na kutě, čekal nás dlouhý den.

Pátek

Rychlé vstávání, nakrýt a domů :-) Dorotka sice ráno dělala drahoty, ale pak jsme páreček propustili na lehké zadovádění si – bohužel Lars, měl poraněnou packu, tak to na velké řádění nebylo – a už to šlo jako po másle :-)

Když bylo po všem naskočili jsme do auta a vydali se směr Praha. Navigace nás pořád táhla někam na Berlín což mi přišlo jako sice rychlá cesta (vedla po dálnicích), ale o to delší. Takže jsem navigaci postupně upravoval, až jsme cestu jeli nějakých 8 hodin. Z Polska jsme jeli do Německa – na hranicích jsme byli kontrolováni polskoněmeckou hlídkou – a přes Dráždany a Ústí šup do Prahy.

A jak to vypadá dnes?

Dnes – 8.6.2018 – máme potvrzenou březost :-) Dorotka je 45. den březosti a v tomto období se už dají nahmatat štěňátka, ale je velmi náročné určit jejich počet. Začínají se zvětšovat mléčné žlázy a srst okolo bradavek vypadává. Feně už v tomto období nesmíme dovolit příliš prudké a namáhavé pohyby či skoky.  U plodů probíhá osifikace pánve a roste srst. Velikost plodů je cca 9 cm.

O víkendu se pojedeme podívat k panu doktorovi na sono, abychom věděli kolik přírůstků nám Dorotka nosí :-)