Český šampion


Začátkem listopadu se v pražských Letňanech konala dvoudenní mezinárodní výstava DOUBLE CACIB – Prague Expo Dog. Na výstavu jsme se přihlásili v tom nejzazším termínu – poslední den III. uzávěrky. Cíl byl jasný – získat poslední ocenění CAC a pak z Dorči bude Český šampion.

Obtížná výstava byla především pro mne, s předváděním nemám moc zkušeností a zatím jsem se proběhl v kruhu pouze 2x, takže jsem byl nervózní víc než samotná Dorotka.

V sobotu brzo ráno jsem zabalil kávu do hrníčku, něco málo k snědku pro mě i pro Dorotku, kennelu, výstavní vodítka, vstupní list a všechny doklady od Dorky :-). Aspoň, že jsem měl seznam a snad na nic nezapomněl. Teď už zbývalo rychlé venčení, nic nezapomenout před autem nebo na autě a hurá směr výstaviště Letňany.

Podařilo se nám dorazit ještě před davy, zabrali jsme místo na sídlišti a krátkou procházkou jsme pak ťapaly na místo činu. Po cestě do hal jsme potkávali majitele velkých psů, mini-psů, psích kočárků a občas nějakých ranních běžců. Už z dálky bylo slyšet štěkání a ta pravá před-soutěžní nervozita.

Při vstupu jsem dostal razítko na ruku, aby bylo poznat, že jsem účastník soutěže a hladce se nám podařilo najít naši halu číslo 7 a kruh 55. Samozřejmě, že hala byla až na samém konci výstaviště, ale byla na rozdíl od ostatních prostorná, světlá a nebylo v ní tolik psů. Tady napodruhé se mi potvrdilo, že vstávat brzo stálo za to, protože tu zatím nikdo nebyl a tak jsme si s Dorotkou mohli vybrat dobré místo.

Pomalu se však haly začali plnit – soutěžícími, lidmi na čumendu a dostavili se i samotní rozhodčí. MOK tentokrát posuzovala paní Kunfalvi Hana a bylo těžké odhadnout, jestli bude přísná nebo ne. Nejdříve šli na plac psi s třídou dorostu. Jakmile se vystřídali všichni psi, šli na řadu feny a naše třída – třída pracovní.

V kruhu jsme byli sami a Dorotka se hezky předvedla. Poslušně i se mnou čekala na koberci a oba jsme se tvářili co nejlépe, ale paní rozhodčí si nás moc nevšímala. Po dvou dlouhých minutách se v kruhu objevil další pes (NOK) s páníčkem a začali obíhat rozhodčí – to nás s Dorotkou trochu překvapilo, ale stáli jsme v pozoru jako dvě sochy.

Po chvíli si na plac zavolali i šampiony a to už jsem byl hodně překvapený. Mého překvapeného výrazu si všimla rozhodčí a až poté jí došlo, že si výsledek sice poznamenala, ale nám už ho neoznámila.

Výsledek zněl Výborný 1 a dokonce jsme získali zbývající titul CAC :-).

Takže mise byla splněna. Zaběhli jsme si ještě rozřazovací běh o CACIBa, ale to už se nám nepodařilo. No tak nic, pobalíme, vyřídíme dokumenty a budeme mít krásné odpoledne a můžeme se jít někam proběhnout.

Krásný den
Jenda