Máme nakryto

A rovnou na Štědrý den 🙂 ano je to tak. Nakonec to tak vyšlo. Progesteron rostl opravdu pomalu. Osmý den barvení byl na hodnotě 0,9 ng/ml. Vzpomněl jsem si na předchozí vrh, kdy jsme kryli 11 den hárání a tentokrát to moc nevypadalo. No nic zkusíme to za 4 dny znovu. Jedeme tedy opět do Nuslí k našemu panu doktorovi. Hodnoty nám poskočili na 3,4 ng/ml. Což na to, že jde o 12 den hárání stále nic moc. Jak se můžete podívat vypadalo to, že máme spoustu času, min. teda ty 3-4 dny.

Zkusili jsme to tedy za 3 dny tj. 23.12. a ….. nic. Dorottka prostě nechtěla. Jeli jsme do Újezda, aby na to měli mládežníci klid a prostor. Vzhledem k datu a nadcházejícím Vánocům mi to nedalo a jel jsem ještě k MVDR. Lázničkovi, aby se na progesteron podíval. Už bylo odpoledne a náš pan doktor by to nedokázal zjistit na počkání jako MVDr. Láznička. Když jsem přijel na místo, bylo 15 hodin a vzhledem k svátkům, měl pan doktor otevřeno pouze do 13 hodiny, což jsem já nevěděl. Jak tak čučím na dveře s otvírací dobou, zrovna jde kolem pan doktor a co, že bych potřeboval. Po odvyprávění příběhu byl na nás tak laskavý, že nás vzal. Chvilku jsme si počkali a měli jsme výsledek. Hodnoty nám poskočily na 10,58 ng/ml. Dle doporučení pana doktora, jsme to měli naplánovat na zítra tj 24.12. nebo pozítří.

Jak pan doktor doporučil tak se i stalo. Jeli jsme tedy na Štědrý den znovu do Újezda na chalupu, abychom to zkusili znovu a lépe. V 10 hodin už jsme byli na značkách. Bohužel ani tentokrát se nám nedařilo. Abychom se netrápili vyrazili jsme pro pomoc ze naší zkušenou chovatelkou Dášou. Po příjezdu už to bylo rychlé, šup šup a nakryto. Spojeni spolu byly cca 20 minut.

Po nakrytí jsme dali pejsky do aut a my šli ještě na kafe, cukroví a popovídat. Po hodince jsme se rozešli k domovům na Štědrovečerní večeři, stromeček a dárky. Na Boží hod v 11 hodin jsme se pro jistotu znovu setkali ještě jednou a rovnou u Dáši, abychom neztráceli čas. Spojení se opět podařilo a trvalo víceméně stejně dlouho jako den předtím. Nyní musíme počkat zhruba měsíc, abychom dokázali zjistit, jestli se spojení podařilo a kolik štěňátek můžeme asi tak očekávat.

P.S.: Jméno tatínka štěňátek zveřejníme po potvrzení březosti 🙂 děkujeme za pochopení.
P.P.S.: Zájemce o štěňátka v tuto chvíli nepřijímáme.

2 názory na “Máme nakryto”

  1. Lenka Jílková

    Gratuluju k úspěšné práci pokud by byla volná fenka, ráda se jí ujmu. Pochopitelně po bližším seznámení. Vaše chovatelská stanice mě zaujala přístupem a péči. Kontakt na mě 605936581. Děkuji za event.zprávu L.J.

    1. Dobrý den,

      děkujeme za gratulaci. Fenky jsou dávno zabrány. Děkujeme ať se Vám daří! JM

Diskuse uzavřena.