Zkoušky vloh 05.09.2015

Zkoušky vloh ….. máme úspěšně za sebou! Sobota 5.9.2015, nám nabídla další obrovské „poprvé“. V hlavní roli opět Dorottka, a tentokráte také Jenda. Jak už nadpis napovídá, zúčastnili jsme se zkoušek vloh. A to velice velice úspěšně!

Při zkouškách vloh pes prokazuje, že je fakt tím, k čemu byl šlechtěn. V našem případě maďarským ohařem, všestranně upotřebitelným loveckým psem.

Vyjížděli jsme už v 7 hodin ráno, byla neskutečná kosa a foukal vítr. Nejeli jsme nikam daleko. Jen za humna na Zličín, kde je Obvodní myslivecký spolek pro Prahu 5 a 6. Startovalo se v 9 hodin přejezdem do Řeporyjí, kde na nás čekalo pěkně vyfoukané pole, trošku marastu a pražský okruh :o). Dohromady nás bylo 14, ovšem v naší skupině bylo hafanů 6. Jenda si vylosoval 12-ku, čili čtvrté pořadí v naší skupině. To bylo tak akorát na to okouknout situaci, vyslechnout si přísná hodnocení prvních pracantů a vůdců, a zvládnout nervozitu.

Pak padlo 11:15 a šlo se na řadu. Dorka vypálila úplně neuvěřitelně. Měla obrovskou chuť hledat a běhat. Trošku teda chyběl systém, ze kterého máme sníženou známku na 3. Maličko se zpomalila po výstřelu, ale tohle perfektně zachránil Jeňa, když jí povzbudil povelem „dál hledej“. V metru a půl vysokém marastu krásně vystavila a postoupila zavrtaného zajíce.

 Krásné práce a pochvala od rozhodčích. Pochvalu dostal i Jeňa, a to konkrétně za excelentní a ukázkové vodění na řemeni.

Známky si můžete prohlédnout níže. Pro ty z vás, kdo se v tom neorientují….prostě dost dobrý, protože 4-ka je nejvyšší známka :o).

Suma sumárum….Dorottka skončila v I.ceně a na celkově druhém místě, a z možných 228 bodů, získala 217.

soudcovska tabulka
Soudcovska tabulka – zkousky vloha

No považte, na 9.měsíční fenu je to nádherný úspěch. Ne-pejskařům bych to připodobnila třeba k dětem, které začnou chodit o měsíc dřív. Nebo když se v „pětadvaceti“ stanete schopným manažerem :o)

Těšíme se na další úspěchy a držíme pěsti / tlapky bráškům, kteří se na zkoušky taky chystají.

My už jdeme dneska odpočívat :o)